1988

24.1. 1988 si Michal, Tomáš a jeho sestra Dana vyrazili na Výlet do Šárky a přes Kozí hřbety a Holý Vrch do Suchdola 15/300.

13. až 14. 2. 1988 se Michal s Tomášem zúčastnili zimního táboření na Lichnici. Přijeli v sobotu postavili stan prošli se po okolí: Kubíkovi duby, Peklo, Podhradí. Zúčastnili se večerní zábavy a v neděli se vlakem vrátili do Prahy 19,5/400.

20. 2. 1988 si Michal s Milanem a Bohunkou zajeli Milanovým autem zalyžovat na Špičák do Albrechtic. Milan měl auto, ale neměl řidičák, řídil proto Michal.

5. až 12. 3. 1988 si Michal s Tomášem zajeli zalyžovat na Chopok. Jeli tam vlakem přes Liptovský Mikuláš. Do Jasné jeli autobusem kde byl malý problém s bagáží. Ubytování měli zajištěno v Mikulášské chatě v malém pokojíku s polopenzí. Obědy jsme zajišťovali na svahu. Permanentka na týden stála 200 Kč. Jezdili jsme na severním svahu, nejčastěji na Lukové - Koliesku. Každý den jsme chodili na Koliesko pěšky. 7.3. jsme večer slavili Tomův svátek. Počasí nám většinou přálo najezdili jsme 115 km na sjezdovkách. Vrátili jsme se 12.3. Bečvou do Prahy.

19. až 20.3. 1988 zorganizovali Aleš s Michalem a Tomášem Lyžařský přejezd Krkonoš pro TJ Sokol Troja, kam nově vstoupili (7 osob). V pátek 18. 3. dojeli do Trutnova autobusem a přespali v Motelu Horal bylo tam drahé jídlo a líná obsluha. 19.3. ráno jsme se nacpali do autobusu do Pece a prožili jsme hroznou cestu. Z pece jsme vystoupali na rozcestí, kam jsme dorazili teprve v poledne. Odtud jsme přes Luční boudu, Špindlerovku a Martinovku dojeli na Labskou boudu, kde jsme měli ubytování. Aleš s Tomem a Tomem Drdáckým si cestu prodloužili přes Sněžku. Počasí nám celý den přálo a nahradilo nám raní potíže 22,5/920. 20.3. foukal silný vítr a byla mlha. Tak jsme pouze přes Sněžné jámy a Voseckou sjeli do Harachova Kládovou cestou 18/130. Do Prahy jsme se vrátili autobusem.

30. až 31.7.1988 se Michal, Milan a D. Petráková chtěli zúčastnit brigády na chatě zakoupené TJ Sokol Troja. Danin Fiat byl však cestou poruchový. Do Pece byla hrozná fronta aut a tak jsme jeli raději do Teplických skal 5/200. Přespali jsme v Teplicích v campové chatce. V neděli jsme se vrátili přes Rozkoš (koupání) do Prahy opět porucha a oprava v JZD Jenštejn kde Michal pracoval. Brigády se proto zúčastnil jenom Aleš, který se dopravoval autobusem.

V termínech 24. až 25. 9, 7. až 9.10. a 14. až 16.10 1988 se Aleš s Michalem zúčastňovali brigád spolu s dalším členy TJ Sokol Troja na opravě chaty u Studánky v Peci pod Sněžkou. Občas jsme se večer prošli, jinak to bylo hodně práce, ale i srandy.

3. až 4. 12. 1988 se Aleš s Michalem zúčastnili zimního táboření na Plešivci spolu s turisty ze Sparty Praha vedenými G. Streubelem. Prošli jsme si okolí Plešivce. Doprava byla vlakem 23/650. Večer jsme rozdělali táborák z mokrého dřeva a ráno nastala obleva.

10. až 11. 12. 1988 si Aleš a Michal vyrazili na zimní táboření Klíč pořádané v Cikánské rokli naším přítelem Petrem Randusem. Šli na to od lesa. Autobusem dojeli do Lesné pod Šébrem a přes Horní Světlou, Milštejn, Svor, Nový Bor a Sloup došli do Cikánské rokle (24,5/600). Aleš zapomněl doma mapu a na hřebenech bylo po kolena sněhu, šlo se pomalu. Večer Petr uspořádal noční prohlídku hradu Sloup s amatérským koncertem. Tábořila tam spousta dětí. Ráno jsme se sbalili a po besedě v sokolovně jsme se po návštěvě Michalovi babičky vrátili autobusem do Prahy.