Zimní táboření Hochficht/Smrčina 2003

Ve dnech 14. až 17. 11. 2003 pořádala naše TJ Condor Praha již 3. ročník zimní táboření v lyžařském areálu Hochficht na rakouské straně Šumavy. Vlastní tábor byl umístěn ve výšce 1035 m na okraji sjezdovky z Reischlbergu (Hraničník 1281m). V tomto termínu je v naší republice vítán nastávající zimní čas na několika místech zimním tábořením již mnoho let. Letos jsme oslavili 40. Ročník zimního táboření na Hvězdě v Broumovských stěnách. Táborníci rádi vyhledávají místa s dalekými rozhledy (před léty se tábořilo například na Kleti). Vzácným pochopením turistického svazu v Klaffru bylo umožněno vybudovat náš tábor přímo u výhledu na Alpy, který se nám i letos otevřel v celé své velkoleposti, počínaje vrcholky Phyrgas a Warscheneck, přes Totes Gebirge k masivu Dachsteinu a dále přes Tennen a Hagengebirge, vrcholy Hochkönig a Watzmann až po pohoří Wilder Kaiser a Bavorské Alpy. Noční teploty okolo 0° C připomínaly, že zima již brzo nastoupí svou vládu na krajinou. Táborníci využili pěkného počasí k výletům na nedaleký Hochficht, Plechý a Třístoličník. Kromě táborníků z pořádající TJ Condor Praha se naší akce zúčastnilo 6 sportovních přátel z Ústí nad Orlicí. Druhá pětičlenná skupina členů a příznivců naší TJ ve stejném termínu podnikla vícedenní přechod po české straně Šumavy s nocováním v bivacích.

Michal Streubel