Zimní táboření Hochficht/Smrčina 2002

Ve dnech 15. až 17. 11. 2002 pořádala naše TJ Condor Praha II. ročník zimní táboření v lyžařském areálu Hochficht. Vlastní tábor byl umístěn ve výšce 1035 m na okraji sjezdovky z Reischlbergu (Hraničník 1281m). V tomto termínu je v naší republice vítán nastávající zimní čas na několika místech zimním tábořením již mnoho let. Táborníci rádi vyhledávají místa s dalekými rozhledy (před léty se tábořilo například na Kleti). Vzácným pochopením turistického svazu v Klaffru bylo umožněno vybudovat náš tábor přímo u vyhlídkového bodu na Alpy, který se nám otevřel krátce v neděli ráno, kdy bylo možno pozorovat alpský hřeben počínaje vrcholky Phyrgas a Warscheneck, přes Totes Gebirge k masivu Dachsteinu a dále přes Tennen a Hagengebirge, vrcholy Hochkönig a Watzmann až po pohoří Wilder Kaiser a Bavorské Alpy. Noční teploty +7° a +3° C, s denními teplotami okolo +16° C připomínaly spíše indiánské léto, a tak jen malé zbytky sněhu ve stinných místech oznamovaly, že zima na Šumavě je již za dveřmi. Táborníci využili pěkného počasí k výletům na nedaleký Hochficht, Plechý a Třístoličník. Kromě táborníků z pořádající TJ Condor Praha se akce zúčastnili němečtí sportovní přátelé z Deutscher Alpenverein z Plavna.

Michal Streubel

 (clanek byl uverejnen v Aktuálních informacích ATJSK ČR číslo 5/2002, verze před redakční korekturou)