Krátké zprávy z turistiky

Na čtyři nejvyšší vrcholy kontinentální Skandinávie

01.01.2009 00:00
 Každý člověk má mnoho přání a snů. V minulém roce se mi podařilo realisovat jedno menší přání z mnoha větších a sportovně hodnotnějších, na jejichž splnění z nejrůznějších důvodů nedošlo a již zejména s ohledem na můj věk nedojde. Chci tímto článkem upozornit, že cílem našich cest nemusí být...

Vítání léta v Milíčovském lese

01.01.2009 00:00
V Termínu 20.6.1999 uspořádal Klub přátel historické vlastivědy ve spolupráci s žáky a učiteli základních škol již třetí ročník Vítání léta v Milíčovském lese. Pražské Jižní Město a jeho okolí na první pohled nenabízí turistům atraktivní cíle. Nadšený organizátor Jiří Bartoň nás však toto sobotní...

Lavička

01.01.2009 00:00
V červenci letošního roku jsme se synem vystoupili do sedla Sulzenhals (1.825 m. n. m)mezi jižní stěnou masivu Dachstein a Rötelsteinem. Bylo zrovna po poledni - čas přestávky. V tomto travnatém sedle jsou zbudovány lavičky, aby si pocestný mohl pohodlně odpočinout. Lavičky byly díky...

Galerie za polárním kruhem

01.01.2009 00:00
V naší TJ rádi a často jezdíme do Skandinávie. Pro Středoevropana nabízí tento jedinečný kout Evropy, kromě hodnotné přírody mnoho jiných zajímavých zážitků. Na většinu zážitků je možné se připravit studiem průvodců a podobně. Neočekávané momenty však přináší setkání s místními obyvateli a jejich...

Bulletin

01.01.2009 00:00
O životě a stavění My jsme vždy stavěli. Určitou dobu jsme ovšem bydlili ve stanu. V padesátých letech jsme - každý ze svého směru - šli do Laponska. Na archaickém způsobu života, tak jak je popisován ve starých knihách, jsme se tehdy ještě směli zúčastnit. A my jsme milovali život Nomádů. Potom co...

Masopust na Jižním Městě

01.01.2009 00:00
  V sobotu 3. března odpoledne uspořádal KD JM Klubka svůj tradiční masopustní karneval. Chvályhodná iniciativa pořadatelů přilákala děti i jejich rodiče. V pošmourném odpoledni jsme nejprve za doprovodu muzikantů a kejklířů vyrazili od Klubky k plácku u Brandlovi ulice. Veselý průvod masek...

Na okraj ”Tipu na výlet z čísla 2/2001”

01.01.2009 00:00
Je chvályhodné, že nás časopis Turista zve do málo navštěvovaných míst Čech, ale bohužel ne vše je tak optimistické a obdivuhodné. Nejprve k problému ”Známý neznámý Svatý Jan”. Článek nás stručně seznámil s historií místa, popsal činnost filmařů a pozval k návštěvě ”pohádkového pekla”. I když...