Masopust na Jižním Městě

01.01.2009 00:00

 

V sobotu 3. března odpoledne uspořádal KD JM Klubka svůj tradiční masopustní karneval. Chvályhodná iniciativa pořadatelů přilákala děti i jejich rodiče. V pošmourném odpoledni jsme nejprve za doprovodu muzikantů a kejklířů vyrazili od Klubky k plácku u Brandlovi ulice. Veselý průvod masek nám na chvíli rozjasnil den a budil pozornost obyvatel, kteří vykukovali z oken a vycházeli na balkóny. Na plácku byl masopust oficiálně zahájen, kejklíři předvedli zajímavé vystoupení s létající číší, k dokonalosti scházela snad jen přítomnost našeho starosty, který by symbolicky předal obecní právo organizátorům masopustu. Potom se průvod vrátil rychle zpět do tepla klubu Klubky, kde byl pro děti připraven bohatý kulturní program: vystoupení tanečníků, lidová hudba, pohádka, soutěže a malé občerstvení. Množství rozzářených dětských očí byla upřímná odměna organizátorům dobře provedeného nápadu. Opět se podařilo předvést, že naše Jižní Město není jen anonymní ubytovna. Vedle Otvírání studánek v Krčském a Kunratickém lese, Balónománii, nebo Vítání léta v Milíčovském lese jde o další tradiční akci, která nás vzájemně spojuje s naším Jižním Městem a jeho okolím.

Michal Streubel

 

(článek byl byl zaslán do redakce ale nezveřejněn v místním časopise Klíč, verze před gramatickou korekturou)