Jižní Město peníze EU nepotřebuje?

01.01.2009 00:00

Jednotný programový dokument pro Cíl 2 regionu soudržnosti Praha (JPD 2) je jednou z možností čerpání evropských prostředků v letech 2004-2006. Jde o cca 4,3 mld. Kč. Dosáhnout na tyto prostředky mohou vybrané subjekty prostřednictvím projektů.

JPD 2 se zaměřuje na:

  • Revitalizaci a rozvoj městských území, včetně dopravních systémů podporujících proměnu městského prostředí a zlepšování kvality života na sídlištích.
  • Vytváření podmínek budoucí prosperity vybraného území.

Háček je v tom, že Praha 11 NENÍ ZAŘAZENA, na rozdíl od sousední Prahy 15 a Petrovic, do seznamu městských částí, kde je možné projekty JPD 2 realizovat. Může někdo z radnice odpovědět, proč naše MČ není na tomto seznamu a co lze udělat, aby se Praha 11 do dalších evropských programů dostala?

Michal Streubel

 

(článek byl uveřejněn v časopisu Klíč, verze před gramatickou korekturou)